neco o tonksove!

1. července 2009 v 12:13 | wikipedia.com |  Harry Potter
Nymfadora Tonksová V anglickém originálu se jmenuje Nymphadora Tonks.
Narozena je pravděpodobne v roce 1973. Nymfadora od malička nesnáší své křestní jméno, proto si nechává říkat jen Tonksová. Pochází z napůl kouzelnické rodiny. Její otec ted tonks byl mudla a matka andromeda tonksova čarodějka, pochází z čistokrevné kouzelnické rodiny blacku, je sestra belatrix lestrangeove a narcisi malfoyove což z ní dělá sestřenici draca malfoe. Nymfadora je popisována jako žena s bledým srdcovitým obličejem a jiskrnýma očima. Narodila se jako metamorfemag, může tedy dle libosti měnit svůj vzhled. Barva jejích vlasů je často extravagantní (bývá viděna s růžovými či fialovými vlasy). Tvar jejího nosu je také proměnlivý: jeho úpravami bavila Tonksová na začátku páté knihy ginny weasleyovou.
Nymfadora Tonksová získala kouzelnické vzdělání v bradavicich, kde patřila do mrzimorske koleje. O jejím studiu toho moc nevíme. Podle svých slov však nikdy nebyla jmenována prefektkou, protože jí k tomu chyběly "některé nezbytné kvality". Tonksová je popisována jako nepořádná a nešikovná mladá žena, což jí však vůbec nebrání vykonávat svou práci bystrozorky. Stala se členkou fenixova radu.
Nymfadora je přátelská žena, která dobře vychází s většinou členů Fénixova řádu, ale také s některými čaroději z řad studentů: často je zmiňován především její téměř sesterský vztah k Ginny Weasleyové. Je zamilovaná do remuse lupina a v šestém dílu se dají dohromady.
S Tonksovou se poprvé setkáváme v pátém dílu Harryho Pottera, kde je členkou Fénixova řádu. Společně s několika dalšími členy zajišťovala Harrymu blízkou stráž na jeho cestě od Dursleyových. Přítomna byla také při boji se smrtijedy na odboru záhad ministerstva kouzel.
V šestém díle se dozvídáme, že její patron(který dle severuse snapa změnil podobu) je čtyřnohý velký tvor. Je přidělena do prasinek jako stráž. Na konci dílu vyjde najevo, že její patron se změnil kvůli lásce k Lupinovi, který si ji ale nechtěl vzít, protože je pro ni prý příliš starý, chudý a nebezpečný.
V sedmém díle si vezme Remuse Lupina a mají spolu syna teddyho, který je také metamorfomág. Tonksová s Lupinem jmenují Harryho jeho kmotrem. Předtím se ale ještě zúčastní Harryho přesunu od Dursleyových do Doupěte. Na konci knihy je zabita vlastní tetou Belatrix Lestrangeovou v závěrečné bitvě o Bradavice. Umírá i Lupin, kterého zabije antonin dolohov. Teddyho nadále vychovává její matka Andromeda a má také blízký vztah k Harrymu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama